Ostrov cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Štefanove zásadné rozhodnutie: Po Ostrove zmenil presvedčenie

06. 12 2016 10:29 | Peter Trnovvec
Štefan nešiel proti svojim zásadám
Štefan nešiel proti svojim zásadám Foto: TV Markíza
Štefan po návrate do civilizácie
Štefan po návrate do civilizácie
Štefan po návrate do civilizácie

Prišla chvíľa, kedy to musel vzdať.

Hostina zložená z filipínskych bizarností znamenala pre Štefana na Ostrove konečnú. Rozhodol sa sám odstúpiť, aby sa nespreneveril svojim zásadám. Hru opustil tesne pred finále, ale odchádzal spokojný.

Moje telo nie je cintorín

 

Po odchode z Ostrova ovládli Štefana príjemné pocity. Potešil ho návrat do civilizácie, úsmevy ľudí, ale napríklad aj iný vzduch. Cítil sa omnoho slobodnejší a svoje odstúpenie vôbec neľutoval: "Nechcel som zradiť sám seba. Všetko bolo z mŕtvych zvierat a vôbec mi nenapadlo, že by som to prijal do svojho tela. Moje telo nie je cintorín a nepresvedčila ma ani možnosť vysokej výhry!"

Romantika bez mobilov

 

Bývalý profesionálny vojak si filipínske dobrodružstvo poriadne užil. Atmosféru na ostrovoch si vychutnával plnými dúškami, fascinovali ho zvuky mora, prírody, hviezdy na oblohe a predovšetkým pokoj. "Nikto nevyťahoval mobil, nijaké sklonené hlavy a ťukanie na obrazovku. Ľudia sa neponáhľali do práce, normálne sme spolu komunikovali. Nikto netelefonoval, iba ak si odskočil zavolať bohu alebo vesmíru," zasnil sa Štefan.

Z vegána vegetarián

 
 

Hoci je Štefan zásadový muž, na Ostrove musel niektoré presvedčenia zrevidovať. Na Filipíny pricestoval ako vegán, ale nedostatok stravy a energie z neho spravil vegetariána. A tejto stravovacej línie sa chcel držať aj po návrate na Slovensko: "Minimálne pol roka budem určite na vegetariánskej strave, aby som doplnil chýbajúce bielkoviny. Ale ktovie, pokiaľ mi nebude robiť zle, možno pri nej zostanem aj ďalej."

Kto sa dostane do finále? Sledujte Ostrov dnes o 23:45 na Markíze

Ostrov.jpg
 

Upútavka

 
Transformers: Posledný rytier - v pondelok, 6. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na